ortopedİ ve Travmatolojİ anabİlİm Dalı

Celal Bayar Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı, 17-07-1995 tarihinde kurulmuştur. Anabilim Dalının kurucu öğretim üyesi Dr. Uğur Öziç’tir.  16 Ekim 1996’da ise Dr. Güvenir Okcu ikinci öğretim üyesi olarak kliniğimizde göreve başlamış ardından Aralık 1997’de Dr. Hüseyin Yercan, 1998 yılı içerisinde Dr. Devrim Akseki, 2002 yılında  Dr. Taçkın Özalp ve Dr. Serkan Erkan kliniğimizde göreve başlamışlardır. Kliniğimizden Dr. Öziç ve Dr. Akseki daha sonra ayrılmışlardır.Anabilim Dalımıza bağlı olarak 2009 yılında Doç. Dr. Taçkın Özalp tarafından El Cerrahisi Bilim Dalı kurulmuştur.

- Anabilim Dalımızda çocuk ve erişkinlerde omurga eğrilikleri (skolyoz), kamburluk(kifoz), omurga kırıkları ameliyatları başarı ile yapılmaktadır.
-Travmatoloji alanında çevre hastanelerde yapılamayan birçok komplike travma ameliyatları başarı ile gerçekleştirilmektedir.- Spor cerrahisi alanında ise pek çok ameliyat uluslararası standartlarda kliniğimizde yapılmaktadır.
-Anabilim Dalımızda 2010 yılından itibaren Manisa çevresinde çalışmakta olan Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı hekimlere bilgi, görgü ve deneyimini artırmak için gözlemci olarak çalışma imkanı verilmektedir. 

Anabilim Dalımızda, klinik içi yan dallar oluşturulmuştur. Artroskopik Cerrahi, Artroplasti, Travmatoloji, Erişkin Rekonstrüktif Cerrahi, El ve Mikro Cerrahi, Spor Yaralanmaları, Spinal Cerrahi, Pediatrik Ortopedidir. Anabilim Dalımıza bağlı olarak 2009 yılında Doç. Dr. Taçkın Özalp tarafından El Cerrahisi Bilim Dalı kurulmuştur. Anabilim Dalımızda çocuk ve erişkinlerde omurga eğrilikleri (skolyoz), kamburluk(kifoz), omurga kırıkları ameliyatları başarı ile yapılmaktadır.

Travmatoloji alanında çevre hastanelerde yapılamayan birçok komplike travma ameliyatları başarı ile gerçekleştirilmektedir. Spor cerrahisi alanında ise pek çok ameliyat uluslararası standartlarda kliniğimizde yapılmaktadır.

öğretİm ÜyelerİmİzCelal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik