Göz Hastalıkları Anabİlİm Da


Celal Bayar Üniversitesi 1992 yılında çıkan bir kanun ile kurulmuş, 1993 yılından itibaren faaliyete geçen Tıp Fakültesi bünyesinde Göz Hastalıkları Anabilim Dalı yer almıştır. İlk öğretim üyesi ve ilk Anabilim Dalı Başkanı 1993’te atanan Yard.Doç.Dr. Emin Kurt ‘tur. 2013 yılında anabilim dalı başkanlığına seçilen Prof. Dr. Emin Kurt halen Anabilim Dalı başkanı olarak görevine devam etmektedir. Kliniğimizde 3 profesör,  1 yardımcı doçent olmak üzere 4 öğretim üyesi ve 9 asistan doktor görev yapmaktadır.

Kliniğimiz Mart 2010 tarihinde yeni binasına taşınmış ve 7. katta hizmet vermektedir. 22 yataklı servisimizde hastalara sağlıklı ve kaliteli bir ortamda hizmet verilmektedir. Günlük polikliniğimize başvuran hasta sayısı 100- 150 civarındadır. Polikliniğimizde bulunan üstün cihazlarla hastalara kaliteli hizmet verilmekte gerekli durumlarda birimlere randevulu hasta olarak devredilmektedir. Kornea biriminde Salı ve Perşembe günleri randevulu hastalara bakılmakta; kuru göz, alerjik konjonktivit ve keratit gibi hastalıkların tedavisi, takibi ve aynı zamanda kontakt lens uygulaması yapılmaktadır.

Şaşılık ve Nöroftalmoloji birimimizde Salı ve Çarşamba günleri randevulu hastalara bakılmaktadır. Glokom birimimizde Pazartesi, Salı ,Çarşamba ve Perşembe günleri randevulu hastalara bakılmaktadır. HRT, pakimetri, OCT(optik koherens tomografi), ve görme alanı cihazları ile hastalar düzenli olarak takip edilmektedir. SLT (selektif laser trabeküloplasti ) cihazı bu bölgede sadece kliniğimizde mevcuttur. Retina birimi Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri randevulu hastalara hizmet vermektedir. Diyabetik retinopati, retina dekolmanı, yaşa bağlı makula dejenerasyonu, üveit, vb. hasta grupları takip edilmektedir. Fundus floresein anjiografi cihazı ve OCT cihazı ile arka segment görüntülenmesi sağlanmaktadır. Gerekli durumlarda Argon Laser Fotokoagulasyon uygulanmakta ve göz içi enjeksiyonlar yapılmaktadır. Ayrıca A/B Scan oftalmik ultrason ve UBM (ultrason biyomikroskopi) cihazı ön segment ve arka segment görüntülemesi yapılabilmektedir. Kliniğimizde şaşılık cerrahisi ,oküloplastik cerrahi, ön segment cerrahisi , katarakt (fakoemülsifikasyon ) cerrahisi , glokom cerrahisi ve vitroretinal cerrahi yapılmaktadır.

Öğretİm Üyelerİmİz

KARE KARE BİZCelal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik