"Yeryüzünden İnsan Manzaraları" 

Üniversitemiz Genç Yeryüzü Doktorları Topluluğu, Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen "Yeryüzünden İnsan Manzaraları" konulu söyleşide Yeryüzü Doktorları Sözcüsü, Fotoğraf Sanatçısı ve Yazar Dr. Süleyman Gündüz'ü konuk etti. 

Program Yeryüzü Doktorları'nın tanıtım videosu ve Üniversitemiz Genç Yeryüzü Doktorları Topluluk Başkanı Ayşe Miray Keban'ın açılış konuşmalarıyla devam etti. Keban konuşmasında bencilliğin ayyuka çıktığı, toplumsal sorunların hiçe sayıldığı, herkesin kendi çıkarının peşinde koşarken başkalarını ezdiği bir dünyada yaşamaya, var olmaya çalıştıklarını anlattı. Gönüllülük hareketlerinin önemine vurgu yapan Keban, yoğun programına rağmen söyleşiye katılan Dr. Gündüze teşekkür etti.

Dr. Süleyman Gündüz'ün dünyanın farklı coğrafyalarında objektifine takılan kareler konuklara sunulduktan sonra söyleşiye geçildi. Dr. Gündüz söyleşisinde, özellikle acının renginin daha koyu olduğu coğrafyalardaki çocukların hikayelerine değindi. Pek çok dünya lideri ve önemli şahsiyetle tanışıklığı olan Gündüz, ''Benim kuşağım yeryüzünü buraya kadar getirebildi. Gençlerden çok umutluyum, ümit ediyorum ki gençler çok daha iyi yerlere taşıyacaktır''dedi. 

Program Dr. Süleyman Dündüz'e çiçek takdimi ile sona erdi.
Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik