İki etap şeklinde yapılan ve profesyonel bilgi yarışmalarını aratmayan Tıp Fakültesi 13. Geleneksel Bilgi Yarışması; Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Bilim ve Sağlık Kulübü Başkanı Büşra YUMAK, Yarışma Başkanı Anıl Biçer ve Furkan Altınöz başkanlığında 18.02.2016 tarihinde Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Yarışmayı Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bilal GÜMÜŞ, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Elvan Sayit BİLGİN, Hafsa Sultan Hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Aydın ŞENCAN, Tıp Bilim ve Sağlık Kulübü Danışman Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sevinç İNAN, öğretim üyeleri ile çok sayıda öğrenci izledi.

Kulüp Başkanı Büşra YUMAK yaptığı açılış konuşmasında “Her sene olduğu gibi bu senede amacımız öğretim üyelerimiz ve asistanları öğrencilerimiz ile aynı çatı altında buluşturmak, eğlenirken bilgi dağarcığımızı genişletmektir” dedi. 

Prof. Dr. Bilal GÜMÜŞ “ Öğrencilerimizin bilimsel ve sosyal faaliyetlerini destekliyoruz. Mayıs ayında yapılacak olan “Kadın-Erkek Cinsellik” kongresine de katılımlarınızı bekliyoruz” dedi.

Öğretim üyelerimizden Prof. Dr Bilal Gümüş, Prof. Dr. Elvan Bilgin, Prof. Dr. Muzaffer Polat "Dumanlı Dağ", Öğretim üyelerimizden Prof. Dr. Peyker Temiz, Prof. Dr. Ayşin Şakar Coşkun, Uzm.Dr.Özgül Akgül "Deniz", Fakülte asistanları  Tuna Önal, Melike Özgül "Histo misto trist trist cap cup" adıyla yarışırken; Dönem 1 öğrencileri Nuran Vidin, Batuhan Mutlu, Evrencan Oruç "Bilmezki Sorsun", Dönem 2 öğrencileri Mertcan Öztürk, Uğurcan Doğan, Tuncay Özdemir "Good Fellas",Dönem 3 öğrencileri Sarpsu Sözen, Burcu Sertkaya, Kaan Özger "Kambrien",Dönem 4 öğrencileri Hatice Selin Yörük,Bahri Talay,Gülbuse Turan "Pseudomonas",Dönem 6 öğrencileri Mehmet Yalçın, Berkin Çelik, Deniz Seyithanoğlu "Internception" adı ile yarışma boyunca kıyasıya mücadele ettiler.

Soruların perdeye yansıtıldığı ve aralarda sunulan karikatürlerle zamanın su gibi aktığı yarışma sırasında, konuk öğrencilere çekilen kura sonucunda Tıp kitapları hediye edildi. 

Bu mücadelenin sonunda Rektör yardımcımızın da yer aldığı "Dumanlı Dağ" ekibi 1.liği elde etti. 2.ciliği "Deniz" adıyla yarışan öğretim üyelerimiz alırken,3.lüğü "Kambrien" adıyla yarışan Dönem 3 öğrencilerimiz almıştır. Öğrenci grupları arasından galip çıkan ekip "Kambrien adıyla Dönem 3 öğrencilerinin olmuştur. Dumanlı Dağ ekibi Dönem 1 adına yarışan öğrencilerine ve Deniz ekibi Dönem 2 adına yarışan öğrencilerine kazandıkları hediyeleri ve hediye ettiler. 

Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik