EDUROAM

Eduroam, Education Roaming (Eğitim Gezintisi) öğrencilerin ve personelin  kolaylıkla internete bağlanabilmeleri için geliştirilmiş ortak kablosuz bir yayındır.

Bağlantı ayarları için tıklayınız

Sorularınız için eduroam@cbu.edu.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.Tüm üniversite de Eduroam kablosuz ağ yayını hizmete başlamıştır

Eduroam üniversitemiz e-posta sistemi hesabınız ile tüm kampüslerimizde, eduroam üyesi olan 90 dan fazla üniversitede ve eduroam üyesi olan diğer ülke üniversitelerinde  internete bağlanabilmenize olanak sağlayan bir sistemdir.

Bağlantı ayarlarınızı kullandığınız cihazınızda bir defa yaptığınızda eduroam yayını olan her yerde bir daha ayar yada şifre girmeden anında internete ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ.

EDUROAM KİMLER KULLANABİLİR?

Üniversitemiz e-posta hesabı olan tüm öğrencilerimiz ve personelimiz eduroam kablosuz yayınını kullanabilirler. Ayrıca eduroam üyesi olan diğer üniversite öğrenci ve personelleri de kendi üniversitelerindeki ayarları ile üniversitemiz eduroam bağlantısını kullanabilirler.

(Not: Kullanıcı adı yazılırken personelimiz için genel kullanım şekli ad.soyad@cbu.edu.tr şeklindedir. 2014 yılı öncesi öğrencilerimiz için adsoyad@ogr.cbu.edu.tr daha sonraki yıllar için ogrencino@ogr.cbu.edu.tr şeklindedir.)

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Telefon: 0 (236) 233 85 86

Telefon: 0 (236) 233 07 18

Faks     : 0 (236) 233 14 66

Adres   : Uncubozköy Yerleşkesi.

Mimar Sinan Bulvarı No:173  45030

Yunusemre- Manisa

Eposta  : tip@cbu.edu.tr

Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik