Fakültemiz tarafından 26 Aralık 2016 tarihinde EBYS Koordinatörlüğü işbirliği ile hazırlanan EBYS Eğitimi dekanlık seminer salonunda gerçekleştirildi. EBYS Eğitim seminerini MCBÜ EBYS Koordinatörü Öğretim Görevlisi Özhan KALAÇ ve Uzman İlknur TEKE tarafından fakültemiz öğretim üyeleri ve idari personeline verildi.

Eğitimde sistemle ilgili EBYS kullanıcılarının soruları cevaplandı ve sistemle ilgili bilgiler verildi. Eğitimde Özhan KALAÇ  sistem üzerinden tanımlanması istenen kullanıcılar için gönderilecek listelerin yeterli olduğunu  ve  2017 yılında geçilmesi planlanan personel otomasyon sisteminin  EBYS sistemiyle entegre olarak çalışmasını planladıklarını, E -imza usb lerinin çalışmalarında sıkıntı yaşanması durumlarında bilgi işlem veya  birim ebys sorumluları ile irtibata geçilmesi gerektiğini, donanımsal teknik hatalarda  TÜBİTAK’tan yeni  e- imza sertifikalarının istendiğini, EBYS sisteminin ara yüzü ile ilgili iyileştirme çalışmaların ilgili firma tarafından yapıldığı yazılımın daha esnek hale getirilmesi hususunda planlamaların devam ettiğini belirtti.

İlknur TEKE tarafından EBYS kullanıcılarına sistem üzerinden detaylı evrak arama , belge oluşturma detayları üzerine eğitim verildi.

Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik