Fakültemiz tarafından 18 Mart Çanakkale Savaşları ve Şehitleri Anma Günü kapsamında düzenlenen “Çanakkale Zaferi “ konulu seminer 22 Mart 2017 tarihinde saat 16.00 da Dekanlık Seminer Salonunda gerçekleştirildi. Rektörlük Ortak Zorunlu Dersler Koordinatörlüğünden Okt. Kenan TOZAK tarafından verilen seminere Tıp Fakültesi Dekanı sayın Prof. Dr. S. Sami İLKER, Dekan Yardımcıları, Prof. Dr. İpek AKİL, Prof. Dr. Zeki ARI, öğretim üyeleri, idari personel ve öğrenciler katıldı.
Seminerde Kenan TOZAK “Bu savaşın Türk tarihinde önemi ve yeri çok büyüktür. Çanakkale, modern silahlarla donatılmış ordunun karşısında, ateş almaz tüfekler, patlamaz toplarla ile kazanılmış bir zaferdir Mustafa Kemal gibi bir büyük insanın tarih sahnesine çıktığı, Seyit Onbaşının 230 okka gülle ile koca gemiyi sulara gömdüğü, kurşunların havada çarpıştığı, Türk'ün kahramanlığının resmi bir vesika olduğu savaştır”  dedi.
Seminer sonunda Prof. Dr. S. Sami İLKER,  fakültemiz adına sunumları için Okt. Kenan TOZAK  ve seminerin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.
Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik