BEYAZ ÖNLÜK TÖRENİ

Üniversitemiz Tıp Fakültesi'ni kazanan Dönem I öğrencileri için düzenlenen 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı Açılış ve Beyaz Önlük Giyme Töreni, 7 Eylül 2015 tarihinde Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Törene Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Bilal GÜMÜŞ, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet VAR, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Ece ONUR ve Prof. Dr. Tuncay VAROL, Hafsa Sultan Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Emin KURT, öğretim üyeleri, öğrenciler ve öğrenci aileleri katıldı.

Üniversitemizin tanıtım filminin gösteriminin ardından bir konuşma yapan Tıp Fakültesi Dönem I Koordinatörü Prof. Dr. Semra KURUTEPE eğitim sistemi hakkında bilgi vererek, Dönem I ders programı tanıttı.

Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ece ONUR, 2014 Ulusal Çekirdek Eğitim Programı'na (ÇEP) uyumlu olmak adına ve UTEAK akreditasyon süreci gereği, eğitim sisteminde ve ders programında önemli değişiklikler yapıldığını belirtti ve bu değişikliklerin neler olduğu aktardı.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet VAR, "Türkiye'deki ayrıcalıklı üniversiteler arasında yer alan, Ege'nin önemli bir üniversitesinin önemli bir fakültesinde öğrenci oldunuz. Fakültemiz 200'ü aşkın öğretim üyesi ile öğrenci başına düşen öğretim üyesi sayısının en yüksek olduğu fakültelerden biridir. Ayrıca, Tıp Eğitimi Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği ile Ulusal Tıp Eğitimi Akreditasyon Kurulu tarafından 6 yıllığına akredite edilmiş; böylece uluslararası düzeyde tanınması ve denkliğinin sağlanması hedefine yönelik önemli bir aşama kaydedilmiştir. Aramıza yeni katılan öğrenci arkadaşlarımızı, ailelerini ve onlara bu zorlu süreçte destek olan herkesi tebrik ediyor, genç hekim adaylarının içlerindeki insan sevgisini, coşkuyu ve özveri duygusunu yitirmeden uzun eğitim maratonunu başarı ile tamamlayacaklarına inanarak; saygıdeğer öğretim üyelerimize ve tüm öğrencilerimize mutlu, huzurlu ve başarılı bir eğitim dönemi diliyorum" dedi.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Bilal GÜMÜŞ ise, üniversite sınavında gösterdikleri başarı nedeniyle yeni öğrencileri kutlayarak, böyle pırıl pırıl genç hekim adaylarıyla bir arada bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti ve tüm eğitim hayatları boyunca başarılar diledi.

Tören, öğretim üyeleri ile tanışma ve yeni öğrencilerimizin mesleğe ilk adımın işareti olan beyaz önlüklerini giymeleri ile sona erdi.İLETİŞİM BİLGİLERİ

Telefon: 0 (236) 233 85 86

Telefon: 0 (236) 233 07 18

Faks     : 0 (236) 233 14 66

Adres   : Uncubozköy Yerleşkesi.

Mimar Sinan Bulvarı No:173  45030

Yunusemre- Manisa

Eposta  : tip@cbu.edu.tr

Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik