Üniversitemiz Tıp Fakültesi'ni kazanan Dönem I öğrencileri için düzenlenen 2016-2017 Eğitim ve Öğretim Yılı Açılış ve Beyaz Önlük Giyme Töreni, 19 Eylül 2016 tarihinde Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Törene Rektörümüz  Prof. Dr. A. Kemal ÇELEBİ Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Bilal GÜMÜŞ, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Sami İLKER, Dekan Yardımcısı  Prof. Dr. Zeki ARI, Hafsa Sultan Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Emin KURT, öğretim üyeleri, öğrenciler ve öğrenci aileleri katıldı.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Sami İLKER, “Çalışkanlığınız dışında, zeka, sağlık ve diğer fiziki olumluluklarınızı emeksiz elde ettiğinizi unutmayın. Bunun için hekim bilgili, bilge ve mütevazı olmalıdır, diyoruz. Hepinize bu güzel başlangıç gününde, beyaz önlük giyme gününde başarılar ve iyi bir gelecek diliyorum.” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. A. Kemal ÇELEBİ “Bütün ahlak sistemleri içerisinde en yüksek değerde olan varlık, insandır. Bu değere hizmet de ancak yüksek ahlâk seviyesi edinmek ve moral değerleri yüksek tutmakla olur. Hepinizi tebrik ediyor, sizlerle birlikte olmanın gururunu ailelerinizle, hocalarınızla beraber yaşıyorum.” dedi.

Program Üniversitemiz ve Manisa şehri tanıtım filmleri ile devam etti.  Dönem I Koordinatörü Doç.Dr. Elgin Türköz ULUER eğitim sistemi hakkında bilgi vererek, Dönem I ders programı tanıttı.

Tören, toplu fotoğraf çekimi, Kokteyl, öğretim üyeleri ile tanışma ve yeni öğrencilerimizin mesleğe ilk adımın işareti olan beyaz önlüklerini giymeleri ile sona erdi.

Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik